Blogi

COOP Tartu: töökohapõhise õppe läbimine soodustab erialast karjääri

Tartu Kutsehariduskeskusese äri- ja kaubanduse osakonna kutseõpetaja ning kooli vilistlane Triinu Sirol räägib, et tema juures õpib täna viies grupp müügikorraldajaid.
Suuremad koostööpartnerid õppe läbiviimisel on Coop, Selver, Rimi, Prisma Peremarket, CircleK, Maxima ning Jyski kaupluseketid.
Loe lisaks

UUS KUTSE: Müügiesindaja, tase 5

Kutsekoja Teeninduse Kutsenõukogu kinnitas uue Müügiesindaja tase 5 kutsestandardi ja andis meile õiguse korraldada müügiesindaja kutseeksamit alates 28.08.2020.
Loe lisaks

Kutse andmisest kaubanduse valdkonnas

Alates 2018 aasta 30. oktoobrist on kaubanduse valdkonna kutse andjaks Kaubanduse Kutseeksamikeskus MTÜ, mis moodustati peale Kaupmeeste Liidu otsust mitte jätkata kutse andjana. Kaupmeeste Liidu esimesed kutseeksamid toimusid 2004.a. müüja erialal, hiljem lisandus müügiassistent, müügikorraldaja. 15 aastaga on kutse saajaid üle 3000. Arvestades erialaliitude suurt töökoormust, laia teemade ringi, samuti HTM-i poolt kehtestatud varasemast madalamaid tasumäärasid, on nii mõnedki liidud loobunud või loobumas kutse andja rollist. Teisest küljest on kaubandussektoris töökäte vajadus oluliselt suurem, kui koolides eriala õppijate arv, mistõttu ettevõtjad panustavad enam sisekoolituste korraldamisele.
Loe lisaks

Arhiiv